START
WYDARZENIA
FILIPÓW
TURYSTYKA
FIRMY
MULTIMEDIA
OGŁOSZENIA
GKS ROSPUDA
LINKI
MAPY
HISTORIA
FOTOGALERIE
FOTOGALERIA
ARCHIWUM
HUMOR Z KSIĘGI
STARA KSIĘGA GOŚCI
KSIĘGA GOŚCI
KONTAKT
Wspomóż leczenie Martynki i Piotrka
INFO
PROGRAM TV
KINO "BAŁTYK"
PKS SUWAŁKI
PRZYDATNE LINKI
Przydatne linki
Linki na skróty
 Stowarzyszenie Rospuda
MAPY
Mapnik
ROSPUDA
www.bakalarzewo.eu

TPZB

www.raczki.pl

Strona ekologów
VIDEO
video
Filmoteka Mariana
Los ojczyzny waży się w sercu każdego Polaka
Wpisany przez Marta Sobuniewska   
Wtorek, 20 Listopad 2012 12:28

Umiłowanie ojczyzny przekazał nam w testamencie Jan Paweł II. W całej Polsce odbyły się patriotyczne uroczystości z okazji 94 rocznicy odzyskania politycznej suwerenności. Narodowe Święto Niepodległości w województwie podlaskim oraz warmińsko - mazurskim obchodzono wyjątkowo uroczyście, o czym informowały lokalne media.

W Filipowie odbyła się uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. Po niej nastąpiło złożenie kwiatów pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Ludowy ,,Rospuda'', który zaśpiewał Pieśń obozową, wojskową z 1831 roku do słów Józefa Tetmajera, Marsz, marsz Polonia oraz Bywaj dziewczę zdrowe.

Koncert patriotycznej pieśni odbył się w sobotę 17 listopada bieżącego roku. Do Filipowa przybyły zespoły z terenu powiatu suwalskiego: Bakałarz z Bakałarzewa, Gozdawa z Dowspudy, Jezioranki z Wiżajn, Przeroślaki z Przerośli, Zajączkowiaki z Zajączkowa, Znaroku z Przerośli oraz gościnnie wystąpiły Prząśniczki z Kowal Oleckich. Organizatorem uroczystości był zespół Rospuda z Filipowa.

 
Narodowe Święto Niepodległości
Wtorek, 13 Listopad 2012 13:42
 
Cechą liderów jest inspirowanie innych
Wpisany przez Marta Sobuniewska   
Sobota, 10 Listopad 2012 10:29

Działające w Filipowie Stowarzyszenie współpracuje z sekcją judo, którą prowadzi Jerzy Ćwiek. Od roku zarejestrowani są w Polskim Związku Judo. Zawodnicy wystąpili ostatnio w 3 Międzynarodowym Turnieju im. Piekarskiego w Białymstoku, w którym uczestniczyło 260 sportowców. Uczennica Publicznego Gimnazjum w Filipowie im. Jana Pawła II - Joanna Kalwajtys zajęła drugie miejsce. Koleżanka z tej samej klasy, Zuzanna Orłowska zdobyła trzecie miejsce. Uczennice ze Szkoły Podstawowej, Olga Chmura i Martyna Wojciechowska również wywalczyły miejsce na podium.

Zawodnicy z Filipowa wyjeżdżają na obozy rekreacyjno - sportowe do Gdańska, gdzie korzystają z wygód hotelowych i wyżywienia ufundowanego przez Lecha Mienczkowskiego, wychowanka trenera Jerzego Ćwieka. Młodzi zawodnicy w kwietniu i październiku bieżącego roku wyjechali do Trójmiasta, gdzie odbyli szkolenie w Oliwie, a także zwiedzali najważniejsze zabytki Gdańska i relaksowali się w aqaparku.

Nawet z pozoru najdziwniejsza i najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym. Rozwijanie sportowych zainteresowań młodego pokolenia doceniają władze działającego w Filipowie Stowarzyszenia. Zarząd wystąpił z prośbą o dofinansowanie letniego wypoczynku filipowskiej młodzieży do Lilianny Zielińskiej, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach. Działanie to zakończyło się sukcesem, gdyż TPD przekazało 500 złotych na jednego uczestnika obozu. W lipcu bieżącego roku dwuciestoosobowa drużyna sportowa z Filipowa spędziła udane wakacje w Czarnym Dunajcu.

,,Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy.''

 
Cmentarze
Niedziela, 28 Październik 2012 10:47
 
Dziękujemy!
Wpisany przez Marta Sobuniewska   
Sobota, 22 Wrzesień 2012 18:13

Parafianie z Filipowa serdecznie dziękują księdzu Cezaremu Rozmusowi za przewodnictwo pielgrzymki, która odbyła się 15 września bieżącego roku. Osiemdziesiąt osób wyjechało o 5 rano z placu im. Stefana Batorego, a pierwszym punktem odwiedzin był neogotycki kościół w Lipsku. Następnie pielgrzymi udali się do bazyliki w Różanymstoku, gdzie uczestniczyli we mszy świętej.

Głównym celem wyprawy było sanktuarium w Sokółce. Kościół św. Antoniego oraz znajdująca się obok niego plebania znana jest widzom trylogii Jacka Bromskiego. To filmy "U Pana Boga za piecem", "U Pana Boga w ogródku" oraz "U Pana Boga za miedzą".

Program wycieczki zakończył się w miejscowości Święta Woda. Kolejny już wyjazd parafianie zawdzięczają Cecylii Woronko, która zajęła się przygotowaniem i zorganizowaniem religijnej podróży. Warto dodać,że w tym roku odbyły się licznie reprezentowane wyjazdy do Studziennicznej oraz kilkudniowa do Lichenia. Dlatego też, Cecylia Woronko awansowała na szefową pielgrzymów z Filipowa.

 
Rocznica kapeli Onegdaj
Czwartek, 20 Wrzesień 2012 06:54


 
Filipów - 442 rocznica nadania praw miejskich
Wpisany przez Marta Sobuniewska   
Niedziela, 16 Wrzesień 2012 12:35
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>Radio 5
Instytucje regionalne
wybory2010