Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie

Czy zastanawiałeś się, czy warto wysłać dziecko na kolonie ?

Każdy z nas chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Często rodzinne wakacje to nie jest dobry pomysł, ponieważ nasze dziecko chciałoby przebywać z rówieśnikami, by móc się rozwijać oraz kolonie są w stanie zapewnić mu lepsze atrakcje i rozrywki niż zwykłe wakacje. Również dla nas jest do dobra metoda, ponieważ mamy wtedy chwile odpoczynku dla siebie i możemy sami zaplanować swój czas i realizować plany, które nie mogłyby być realizowane na rodzinnych wakacjach. Gdy my spędzamy swój czas w muzeum czy w kinie nasze dziecko bawi się pod okiem profesjonalnych opiekunów, którzy potrafią poradzić sobie z każdym dzieckiem w każdej sytuacji, ponieważ posiadają odpowiednie doświadczenie i zostali do tego profesjonalnie przeszkoleni. Mamy pewność ze nasza pociecha jest bezpieczna.

Zalety i wady koloni

Wszytko ma swoje zalety, ale należy również pamiętać o wadach, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się poważne i sprawia, że nasze dziecko nie będzie chciało jechać na kolonie lub będzie chciało z nich bardzo szybko wracać. Dzieci bardzo często boja się zmiany otoczenia nowych rówieśników czy rozłąki z mamą i tata niejednokrotnie dzieci dzwonią do swoich rodziców po pierwszym dniu, chcą wracać do domu, ponieważ nie mogą się odnaleźć w nowym otoczeniu i narzekają na wszytko nie powinniśmy się tym od razu niepokoić i podnosić stan alarmowy. Musimy wtedy porozmawiać z naszym dzieckiem, by dokładnie ustalić, czy rzeczywiście coś jest nie tak, czy to tęsknota sprawia, że chce wracać. My także nie powinniśmy się za bardzo martwić, zdarza sie że gdy rodzice wysyłają swoje dzieci pierwszy raz na kolonie, dzwonią po kilkanaście razy dziennie by zapytać się, czy wszytko jest porządku. Niektórzy nawet w trakcie koloni potrafią przyjechać z drugiego końca kraju, by sprawdzić, czy na pewno na koloniach nic się nie dzieje. Musimy pamiętać, że kolonie to tak naprawdę potężna dawka nauki dla naszego dziecka. Jest to już stawianie pierwszego kroku ku dojrzałości, ponieważ na koloniach nasza pociecha nauczy się usamodzielniać. Zobaczy, jak to jest żyć przez krótki czas bez swoich rodziców, zacznie się uczyć jak nawiązywać nowe kontakty, jest to bardzo cenna nauka przyszłościowego życia w społeczeństwie.

Gdzie szukać koloni dla naszego dziecka

Podczas wyboru musimy pamiętać, by zawsze, sprawdzić organizatora koloni jest to bardzo ważny warunek, który wielu rodzicom umyka i nie weryfikują organizatora a w dzisiejszych czasach bardzo łatwo natknąć się na oszustów, którzy czyhają na nasze pieniądze. Zdarzały się historie, że rodzice wpłacali pieniądze za kolonie na konto organizatora, który tak naprawdę nie istnieje. Również kolejnym etapem weryfikacji, który powinniśmy przeprowadzić z naszym dzieckiem to wybór programu koloni. To dziecko powinno być zadowolone z wypoczynku, więc powinniśmy wybrać takie atrakcje, które akceptujemy, ale nich one będą zgodne z jego zainteresowaniami. Tak naprawdę są setki ofert, że wyszukiwanie najlepszych koloni dla naszej pociechy może przyprawić o zawrót głowy, ale tu z pomocą przychodzi nam profesjonalna firma https://www.kogis.pl/kolonie KOGIS ma w swojej ofercie bardzo dużo różnych planów wypoczynku dla dzieci od 6-tego roku życia a ich profesjonalnie przygotowani opiekunowie posiadają umiejętności komunikacji z każdym dzieckiem.

Warto również wspomnieć ze firma KOGIS ta została laureatem konkursu „Orły Turystyki” 2020 firma ta nie tylko stawia na wysokie bezpieczeństwo podczas całego wypoczynku, ale również dba o najwyższą jakość usług. Wszystkie wyjazdy są zgłaszane do właściwego Kuratora Oświaty, a wszystkie nasze wpłaty są chronione przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.