Organizowane obozy i kolonie turystyczne w okolicy

Południowo-wschodnia Polska ma szczególny walor kulturoznawczy i przyrodniczy. Dlatego warto zapoznać się z możliwościami jakie dają kolonie i obozy organizowane w najbliższej i nieco dalszej okolicy Augustowa i samej Doliny Rospudy. Województwo podlaskie to urokliwy region, który posiada wiele zalet pod względem turystycznym. Wcześniej był niedoceniany, jednak z roku na rok zyskuje coraz bardziej na popularności wśród miłośników sportów wodnych i przyrody. Dlaczego zatem warto zdecydować się na obozy i kolonie turystyczne w najbliższym sąsiedztwie Doliny Rospudy?

Jakie obozy i kolonie wybrać na wakacje?


Dzieciaki, jako aktywni uczestnicy obozów i kolonii turystycznych powinny mieć możliwość spędzania czasu na wykonywaniu swoich ulubionych sportów oraz pasji, którym poświęcają swój wolny czas Dolina Rospudy to niezwykle atrakcyjne miejsce dla dzieci i młodzieży, którzy są zafascynowani sportami wodnymi (kajakarstwo, żeglarstwo) oraz rowerami. Przez Puszczę Augustowską biegnie bowiem szlak rowerowy Green Velo (Wschodni Szlak Rowerowy, ogólna długość to 2000 km), który w tym regionie ma długość około pięćdziesięciu kilometrów. Miłośnicy obcowania z wodą mogą oddać się tu doskonaleniu umiejętności kajakarskich oraz żeglarskich.

Okolica bogata jest również w szlaki turystyczne, które można przebyć pieszo lub na końskim grzbiecie. Czas spędzony w ten sposób będzie niesamowitą przygodą, która pozwoli na bliskie obcowanie z tutejszą naturą. Przyroda tego regionu ma duże znaczenie pod względem europejskim, gdyż występują tutaj gatunki roślin i zwierząt objęte ścisłą lub częściową ochroną.

Na co zwracać uwagę wybierając obozy i kolonie w tym regionie?


Przede wszystkim należy sprawdzić czy podczas organizacji takiego obozu lub kolonii turystycznych zostały podjęte wszystkie wytyczne opisane w ustawie o systemie oświaty oraz rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży. Dzięki temu, jako rodzice będziemy mieli pewność, że nasze pociechy oddajemy w ręce sprawdzonego i rzetelnego organizatora dziecięcego wypoczynku. Ponadto wychowawcy i kadra zarządzająca powinna mieć odpowiednie szkolenia i pozwolenia uprawniające do wykonywania tego zawodu. Takie papiery organizator również powinien udostępnić na żądanie rodziców.

Oferta organizatora powinna być bogata w wycieczki wyjazdowe oraz aktywności, które pozwolą poznać bliżej Dolinę Rospudy. Ze względu na duże walory edukacyjne oraz bliska obecność dwóch parków narodowych (Biebrzański i Wigierski) dzieci mają możliwość bliskiego obcowania z rodzimą naturą, która taką formę przyjęła tylko w tym miejscu. Poznając zagrożone gatunki zwierząt i roślin kształtuje się również wrażliwość względem otaczającego nas świata. Dodatkowym elementem edukacyjnym są również tablice informacyjne na szlakach turystycznych. Historyczne miejsca w tym regionie to doskonała sposobność na spotkanie z historią naszego kraju, która jest niezmiernie ciekawa i pełna emocji pod względem zmian zachodzących w tych regionach w dawnej przeszłości.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.