Spływy kajakowe, jak się przygotować?

Przygotowania do spływu kajakowego nie są aż tak trudne jak wydają się na początku. Wystarczy zachować kilka reguł, które sprawdzą się właściwie przy każdym pakowaniu na taką wycieczkę. W ten sposób nie zapomnimy o żadnej rzeczy, która jest niezbędna na takiej wyprawie. Ponadto dobrze jest przygotować się do spływu kajakowego z odpowiednim wyprzedzeniem. Odpowiednie spakowanie się oraz zorganizowanie wycieczki to klucz do sukcesu! Jak zatem przygotować się do tego wielkiego dnia, w którym rozpoczniemy nową przygodę?

Od czego zacząć przygotowania do spływu kajakowego?Przede wszystkim powinniśmy znaleźć odpowiedniego organizatora spływów kajakowych. Organizator, organizatorowi nierówny, dlatego też niezbędny jest research, który pozwoli nam zapoznać się z ofertami firm, które specjalizują się w wynajmie kajaków i kanadyjek. Ponadto odpowiedzialna firma będzie miała na uwadze bezpieczeństwo uczestników i zazwyczaj będzie miała na stanie odpowiednie zabezpieczenia takie jak dobrej jakości sprzęt kajakarski czy kapoki.

Jeśli spływ kajakowy jest organizowany w sezonie letnim to musimy przygotować się do tego, że organizatorzy będą przeżywać prawdziwe oblężenie. Od kilkunastu lat, sport ten cieszy się niebywałą popularnością i stał się często wybieraną przez urlopowiczów formą rozrywki i aktywnego wypoczynku nad wodą. Dlatego też za poszukiwanie terminów warto wziąć się nieco wcześniej (nawet do kilku tygodni przed planowanym spływem), jeśli za główny szlak kajakowy obierzemy popularny region.

Spakuj się odpowiednio i zabierz dobry humor!Najważniejsze jest odpowiednie spakowanie się. Bez tego nie będziemy mogli komfortowo spędzić czasu w kajaku i nad wodą. Warto pamiętać o takich podstawowych rzeczach jak suchy prowiant, apteczka, ubrania na zmianę czy chociażby odpowiednie buty. Popularne klapki czy japonki nie nadają się zupełnie na takie aktywności fizyczne, dlatego też dobrze jest zaopatrzyć się w but, który będzie chronił naszą stopę i kostkę. Jeśli to wskazane szczególnie wtedy, gdy planujemy trudny szlak lub jest przewidziana duża ilość przenoszenia kajaków np. ze względu na obecność śluz wodnych. Jako uczestnicy takiego spływu powinniśmy mieć również odpowiednią ilość ubrań na zmianę, jeśli zdarzy nam się ochlapać lub zanurzyć niespodziewanie w wodzie.

Spływ kajakowy to doskonała okazja do sprawdzenia się w naprawdę trudnych sytuacjach. Dlatego ważne jest również nastawienie, które zabieramy na wyprawę. W pewnym momencie możemy znaleźć się w środku wydarzeń, w których będzie potrzebna nasza ekspresowa pomoc (np. podczas rozbijania obozowiska w strugach deszczu), gdzie trzeba będzie uwijać się i ścigać się z czasem. Jednak w większości przypadków spływy kajakowe to rozrywka wspaniała i bezproblemowa, która pozwala na niesamowitą integrację wśród uczestników wyprawy. Dzięki temu poznajemy nowych ludzi oraz możemy zasmakować nowych przygód wśród dzikiej przyrody. Polska natura jest szczególnie warta poznania ze względu na niesamowite formy jakie przybiera!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.