Wybieramy kolonie dla dziecka

Wybór odpowiednich kolonii dla dziecka jest gwarancją udanych wakacji. Research kolonijny powinniśmy rozpocząć na długo przed planowanym wyjazdem naszej pociechy. Dzięki temu będziemy pewni, że wybraliśmy dla swojego dziecka najlepszą opcję z możliwych, gdyż będziemy mieć czas na przeanalizowanie wszystkich aktywności, wycieczek i urozmaiceń, które oferuje organizator. Ważnym jest również poczucie bezpieczeństwa, które mogą zapewnić odpowiednia kadra. Jak zatem wybrać odpowiedni wyjazd na kolonie dla naszego dziecka?

Czy warto sprawdzać jakie uprawnienia i infrastrukturę zapewnia organizator?


Jednym z obowiązków organizatorów kolonii dla naszych dzieci jest przede wszystkim zapewnienie odpowiednich ludzi, którzy zajmą się kolonistami. Takie osoby posiadają papiery, które uprawniają je do takich zajęć jak bycie wychowawcą kolonijnym czy animatorem dziecięcym. Dzięki temu rodzice mają pewność, że opiekunowie oddelegowani do takich obowiązków to osoby odpowiednio przeszkolone.

Takie kwestie reguluje ustawa o systemie oświaty oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży. Znajdują się tam wszelkie wytyczne, które pozwalają na zorganizowanie odpowiedniej infrastruktury kolonijnej oraz kadrowej.

Zadbaj o to by kolonie były zgodne z zainteresowaniami dziecka


Coraz większą popularnością cieszą się obozy tematyczne oraz ściśle nastawione na rozwój pasji i zajęć, które szczególnie interesują nasze dzieci. Rozwój swoich zainteresowań od najmłodszych lat jest szczególnie ważny, gdyż w ten sposób realizujemy swoje zapatrywania na samych siebie i kształtujemy gust pod względem aktywności sportowych i hobbystycznych. Wybierając obóz tematyczny nasza pociecha może spotkać rówieśników, którzy interesują się podobnymi sprawami, które kręcą się wokół obozu i polepszania umiejętności.

Oferta kolonii krajowych stale powiększa się i dzięki temu każdy rodzic może wybrać dla swojej pociechy najbardziej odpowiednią opcję. Dobre kolonie dla dziecka to takie miejsce, gdzie dzieciaki będą miały zapewnioną odpowiednią dozę rozrywki oraz edukacji połączonej z zabawą. Nie od dzisiaj wiadomo, że nauka poprzez zabawę to najlepsza metoda poznawania nowych miejsc, rzeczy i kwestii społeczno – przyrodniczych, których uczą się nasze pociechy. Kolonie i obozy przestają się już kojarzyć z miejscem, które ma służyć tylko biernemu wypoczynkowi. Dzięki licznym atrakcjom i wycieczkom krajoznawczym uczestnicy wyjazdu mogą poznać nowe dla siebie miejsca, które dotychczas oglądali na zdjęciach lub filmach w szkołach.

Kolonie w najbliższych okolicach Doliny Rospudy to idealna okazja do przekazania najmłodszym i nieco starszym kolonistom oraz uczestnikom obozów, tego co skrywa nasza własna, polska natura. Dzięki wycieczkom po Obszarze Chronionego Krajobrazu Dolina Rospudy dzieci i młodzież mają okazję do poznania endemicznych gatunków roślin i zwierząt, które w większości są objęte częściową lub całkowitą ochroną gatunkową.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.