Najpopularniejsze siedliska kleszczy w naszym kraju

Zastanawiające jest dla Ciebie to, w jakich miejscach nie brakuje kleszczy? Okazuje się, że tego typu siedlisk jest sporo więcej, niż większości mogłoby wydawać się na samym początku… Dlaczego warto uważać na kleszcze? Jak sobie radzić z tymi pajęczakami?

Warto mieć świadomość tego, że Polska to kraj, w którym nie brakuje kleszczy. Pod tym kątem jesteśmy w czołówce. Nie da się zaś ukryć, że ten aspekt absolutnie nie może być potraktowany po macoszemu. Na stronie internetowej https://kickthetick.pl/artykuly/siedliska-kleszczy-czy-na-pewno-wiesz-gdzie-czai-sie-zagrozenie/ możesz zaś dowiedzieć się dlaczego. W końcu sprawa dotyczy tego, że kleszcze mogą być dla nas bardzo szkodliwe. Wszak tego typu pajęczaki między innymi powodują boreliozę. Mogą być także przyczynami innych chorób. A chodzi o takie kłopoty zdrowotne, jak babeszjoza, czy kleszczowe zapalenie mózgu. Pewne jest zatem jedno. Tego tematu, który jest dzisiaj przez nas poruszany, nie można bagatelizować. Jeśli bowiem na przykład zachorujesz na boreliozę, to nie będzie Ci łatwo potem pokonać tej choroby…

Okazuje się, że Polska ma dla kleszczy idealne warunki. Te pajęczaki chętnie zatem do nas „przybywają”. Warto zaznaczyć, że są one obecne w rozmaitych regionach naszego kraju. Przede wszystkim kleszczy brakuje w wysokich partiach górskich. Tam mamy z nimi święty spokój. Poza tym warto wspomnieć jeszcze o kilku innych kwestiach. Generalnie kleszczy nie brakuje na terenie całego naszego kraju. To fakt. Są jednak pewne regiony, gdzie tych pajęczaków jest szczególnie dużo. Mowa tutaj o Podlasiu. Tak samo, jak o Warmii i Mazurach. W jakich jeszcze miejscach na terenie Polski występuje relatywnie sporo kleszczy? Chodzi o Dolny Śląsk. Tak samo, jak o Karkonosze. W tego typu miejscach pajęczaków jest nieco więcej, niż w innych regionach na terenie Polski. Co ważne, kleszcze są aktywne tak naprawdę cały rok. A nie tylko w lecie, jak się powszechnie przyjęło sądzić.

Jakie są zaś główne siedliska tych pajęczaków? W tym miejscu warto wspomnieć o łąkach, lasach, zadrzewieniach itp. Dodatkowo tych pajęczaków nie brakuje także na polach uprawnych, czy w okolicach zbiorników wodnych itd.

Jak chronić się przed tymi pajęczakami? Warto stosować na przykład spray na kleszcze Kick The Tick. Dlaczego? Jest on skuteczny. Dodatkowo bezpieczny. W związku z tym spray na kleszcze Kick The Tick może być stosowany w przypadku dzieci, czy kobiet w ciąży itp. Na dodatek spray na kleszcze Kick The Tick jest bardzo prosty w aspekcie stosowania. Zapewnia on zaś nawet kilka godzin ochrony przed kleszczami, komarami, czy meszkami. Dodatkowo w swojej domowej apteczce warto posiadać tak samo zestaw Kick The Tick expert. Jest on bowiem bardzo przydatny. Taki zestaw Kick The Tick expert składa się z dwóch elementów. Są to preparat do zamrażania kleszcza oraz urządzenie do jego usuwania. W pierwszej kolejności pajęczak (jeśli zauważyłeś go na swoim ciele) musi być zamrożony. Dzięki temu jego usuwanie będzie odbywało się szybko i zarazem sprawnie. Dodatkowo cała procedura jest bezpieczna i odpowiednia pod względem higieny.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.