Dojazd własnym samochodem

Dolina Rospudy to region, który jest położony w województwie podlaskim czyli północno-wschodniej Polsce. Dojazd do tego obszaru chronionego jest niezwykle łatwy, gdyż otaczają go główne drogi wojewódzkie. Powierzchnia jest imponująca, gdyż park krajobrazowy zajmuje aż 23 710,86 ha! Dlatego warto rozpatrzyć możliwość samochodowego dojazdu do docelowych punktów turystycznych. W ten sposób będzie można zobaczyć więcej nawet jeśli posiadamy ograniczoną ilość czasu na zwiedzanie. Jak zatem dojechać samochodem do Doliny Rospudy?

Jak dojechać samochodem do Doliny Rospudy od południowej i zachodniej Polski?


W rejony Doliny Rospudy można dojechać samochodem w bardzo prosty sposób. Od strony Warszawy, wprost do Białegostoku prowadzi droga krajowa S8, gdzie odbijamy w kierunku Suwałk drogą E67. Jest to chyba najprostsza droga ze stolicy, która właściwie znajduje się w centrum Polski. Sama podróż trwa niecałe 4 godziny, gdzie tempo jazdy jest niezbyt szybkie, ale dość wygodne i komfortowe. Wybierając drogi ekspresowe lub krajowe musimy liczyć się z tym, że przy punktach strategicznych mogą nas spotkać losowe zdarzenia, które mogą nieco opóźnić dojazd na miejsce docelowe.

Od strony zachodniej najłatwiej podróżować przez takie miasta jak Bydgoszcz, Ostróda, Olsztyn, Mrągowo czy Ełk. Trasy również są niewymagające i dość proste. Odbijając w stronę Mrągowa i Giżycka możemy przy okazji nacieszyć oczy widokiem mazurskich jezior i lasów. Docierając do miasta Ełk skręcamy w drogę numer szesnaście, gdzie zjeżdżamy wprost do Augustowa, który jest swoistą “bramą” otwierającą włości Doliny Rospudy.

Jak dojechać z Pomorza do Doliny Rospudy?


Pomorze, tak samo jak Dolina Rospudy oferuje nam niesamowitą ilość atrakcji w postaci przyrody czy miejsc historycznych. Dlatego mając trochę czasu, a będąc na Pomorzu, warto rozważyć wyjazd w okolice tego chronionego obszaru. Droga jest właściwie bardzo prosta. Z Trójmiasta wystarczy wyjechać na Elbląg, a potem kierować się głównym szlakiem przez Mazury i dalej w kierunku Podlasia. Tutaj będzie nieco kluczenia drogami powiatowymi, jednak tak jak w przypadku podróży z zachodniej Polski możemy rozważyć podróż przez Mazury kierując się na Ostródę, Olsztyn a następnie Mrągowo i prosto do Ełku.

Polska pod względem turystycznym jest niezwykle atrakcyjna i zdecydowanie warto przemyśleć tę kwestię przed podróżą do Doliny Rospudy. Możliwe, że podróż zajmie nam więcej czasu, ale klucząc drogami, które prowadzą przez Bartoszyce, Węgorzewo czy Gołdap, będziemy mieli okazję obejrzeć niesamowite krajobrazy tych regionów. Jadąc drogą 650 i 651 właściwie wjedziemy “od zaplecza” parku krajobrazowego. Dojechanie samochodem w ten sposób da nam możliwość zapoznać się z najbliższymi okolicami, które od razu zachwycą nas swym bogactwem przyrodniczym.

Decydując się na turystykę samochodową w tym regionie należy pamiętać o odpowiedniej ilości paliwa. Ze względu na obszar chroniony miasteczka są dość mocno oddalone od siebie i stacje benzynowe są punktami deficytowymi.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.